Описание
Відділ духових інструментів Снятинського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, а нині Калуського коледжу культури та мистецтв започатковано у 1962 році.
Серед перших студентів відділу: Охрим Г.В., Семчій Я.В., Дутчак Б.В., Томчук П.С., Лазорів М.В., Українець Л.С.; колишні викладачі училища Філяк О.В., Боднар Б.І.
Першим головою циклової комісії був випускник Львівської консерваторії Козоровицький П.Р. Він був також керівником духового оркестру, який провадив широку концертну діяльність в селах і містах району та Івано-Франківської області.
За призначенням у 1966 році Козоровицького П.Р. на посаду директора навчального закладу, циклову комісію очолив Ярошевський І.М., який керував нею до 1976 року. Викладачами "Снятинського" періоду були: Григораш І.М., Когут О.М., Костисько П.Д., Філяк В.О., Прибора В.М., Атаманюк М.С., Онищук Д.О., Пастушок В.С., Сливка Л.В., Какапич О.М., Смирнов О.О.
З переїздом у 1976 році училища із Снятина до м. Калуша на посаду голови циклової комісії призначено Пастуха А.Б.
В цей час значно оновлюється склад викладачів. До навчального закладу прийшли викладачі Боднар Б.І., Марищук М.С., Малиш Т.О., Малиш В.В., Черпак В.І.
Керівником духового оркестру призначено Малиша Т.О. - творчу, енергійну особистість, відмінного фахівця. Духовий оркестр під його керівництвом проводить значну громадську та концертну діяльність, приймає участь і часто стає переможцем обласних та республіканських фестивалів, оглядів-конкурсів духових оркестрів.
У 1983 році за ініціативою молодого викладача Бевзюка М.П. створюється естрадний ансамбль, який згодом переріс в естрадний оркестр.
У 1984 році на посаду голови циклової комісії на зміну Пастухові А.Б. Призначено Кофлера Ф.І., який очолював її з вересня 1984 року до січня 1985 року.
З січня 1985 року до вересня 1991 року керівництво комісією здійснював Марищук М.С. В цей період зміцнюється матеріальна база спеціалізації, створюється кабінет методики роботи з духовим оркестром. На відділі діють різноманітні творчі колективи малих форм (курсові оркестри, ансамблі, диксиленд, естрадний оркестр). У 1986 році керівником духового оркестру призначається Боднар Б.І. - колишній випускник училища.
1991 до 1999 року циклову комісію очолює Черпак В.І. На комісії вдосконалюється організаційно-методична робота, паралельно з спеціалізацією "духові та ударні інструменти" впроваджується спеціалізація "духові та естрадні інструменти", що приваблює значну кількість абітурієнтів.
Широка творча діяльність естрадного оркестру під керівництвом Бевзюка М.П. спричиняє до присвоєння йому у 1996 році почесного звання "Народний самодіяльний естрадний оркестр".
У 1992 році головою комісії викладачами, при сприянні адміністрації навчального закладу проведено значну роботу з підготовки святкування 30-и річчя з дня заснування духового відділу.
В цей період відбуваються зміни керівників духового та естрадного оркестрів. До керівництва духовим оркестром у 1998 році після смерті Боднара Б.І. Прийшов Какапич О.М., якого у 2000 році змінив Сливка Л.В., а на зміну Бевзюку М.П. Прийшов Гринчук С.Є., якого у 1998 році змінив Скаб'як Я.М.
З призначенням у 1999 році Черпака В.І. заступником директора з навчальної роботи, - циклову комісію очолив Скаб'як Я.М. - випускник Астраханської консерваторії. Принциповий, вимогливий викладач, добрий фахівець, вмілий організатор — домагається вагомого зростання рівня професійної майстерності студентів. Згодом Скаб'як Я.М. очолив і духовий оркестр.
Зараз циклова комісія духових інструментів налічує п’ять викладачів: Черпак В.І. - заступник директора з навчальної роботи, викладач-методист; Скаб’як Я.М. - голова предметної циклової комісії, керівник естрано-духового оркестру, старший викладач; Мелень Л.А. викладач дерев’яних духових інструментів; Пробоїв І.В. викладач ударних інструментів; Сисак Ю.М. - викладач, лаборант комісії, Левінський І.В. – викладач дерев’яних інст